Laiškai


Pradinių duomenų failas:
laiskai.in  
Rezultatų failas:
laiskai.out  
Laiko apribojimas:
1 s.  
Atminties apribojimas:
16 Mb.  

Užduotis

Kalėdos – sunkus metas Kalėdų Seneliui.

Visų pirma, laiškai… Prieš Kalėdas iš viso pasaulio į poliarinį ratą atkeliauja milijonai laiškų. Žinoma, laiškai visais laikais buvo tvarkingai rūšiuojami, kitaip iš vis būtų neįmanoma. O prieš kelis metus didelė dalis visų veiklų buvo automatizuota: dabar laiškai automatiškai atplėšiami, vaikų keverzonės skanuojamos ir atpažįstamos naudojant pažangiausius OCR metodus. Galų gale Kalėdų Senelis gali patogiai pasiekti ir skaityti visus laiškus savo kompiuteryje.

Ir visgi norėtųsi automatizuoti šį paskutinį žingsnį! Juk tereikia įvertinti, ar vaikas buvo geras, ir kokių dovanų laukia iš Kalėdų Senelio. Begalvodamas apie pirmąją uždavinio dalį, Kalėdų Senelis paruošė sąrašą žodžių, įvertintų gerumo taškais. Tačiau čia Kalėdų Senelio informatikos žinios ir baigiasi. Jūs turite parašyti efektyvią programą, kuri apskaičiuotų laiško įvertį susumuodama atskirų to laiško žodžių taškus.

Pradiniai duomenys

Pirmoje pradinių duomenų failo eilutėje įrašyti du sveikieji skaičiai M ir N (1 ≤ M ≤ 1000, 1 ≤ N ≤ 100). Sekančiose M eilučių pateikiami Kalėdų Senelio įvertinti žodžiai: kiekvienoje eilutėje įrašytas žodis (sudarytas tik iš mažųjų lotyniškų raidžių ir neilgesnis negu 16 raidžių) ir jo gerumo taškų skaičius (sveikas skaičius tarp 0 ir 1 000 000). Visi žodžiai šiame sąraše yra skirtingi.

Sekančiose failo eilutėse pateikti N laiškų. Kiekvienas iš jų užima vieną arba daugiau eilučių. Eilutės yra neilgesnės negu 80 simbolių. Tekstas pateiktas tik mažosiomis raidėmis; be lotyniškų raidžių, skaitmenų ir tarpų daugiau nėra jokių simbolių – už šitai turite būti dėkingi nykštukams. Kiekvieną laišką užbaigia eilutė, kurioje yra vienintelis simbolis – taškas.

Rezultatai

Kiekvienam laiškui jūsų programa turi išvesti jo gerumo įvertį, suskaičiuotą kaip visų laiško žodžių gerumo taškų sumą. Žodžiai, nepateikti Kalėdų Senelio sudarytame sąraše, vertinami nuliu gerumo taškų.

Pavyzdys

Pradiniai duomenys Rezultatai
7 2
dear 20
love 100
helped 80
cried 30
little 10
good 20
teddy 120
dear santa
i want a new desk
i want a remote control
motorcycle and legos
love stephen
.
dear santa
i want a new cellphone
for my little sister
and i want an asus computer
for my sisters boyfriend
and then i want plenty of
candies for my teddy bear
and i heard that these letters
dont get read anymore
so the rest is for better score
love love love love love
helped helped helped helped helped
cried cried cried cried cried
.
120
1200